Камеральна перевірка: особливості оскарження

Будь-яка перевірка контролюючого органу часто може викликати проблеми та запитання, особливо це стосується податкових перевірок. Чинним Податковим кодексом України передбачено три основні види податкових перевірок: камеральна, документальна та фактична.

В даному матеріалі звернемо увагу саме на камеральну податкову перевірку, її особливості, що інспектори не мають права перевіряти в таких випадках, та як можна оскаржити камеральну перевірку і її наслідки.

Отож, камеральною є перевірка, що проводиться без виїзду до платника податків виключно на підставі даних податкової звітності, а також даних електронних систем адміністрування різних податків.

Відповідно і предметом такої перевірки згідно ПК України може бути дотримання платником податків строків та порядку подачі податкової звітності, реєстрації податкових накладних, акцизних накладних, виправлення помилок у вказаних документах та дотримання строків оплати податків. Перевірка вказаних показників здійснюється виключно на підставі даних з відповідних інформаційних баз.

Однак часто податкові органи не звертають уваги на предмет перевірки, встановлений законом, а аналізують та перевіряють зовсім інші показники та дані. Зокрема, іноді за результатами камеральної перевірки податкова може донарахувати податкові зобов’язання на підставі визнання певних операцій безтоварними (також на підставі аналізу інформаційних баз). І такі випадки є непоодинокими.

Як бачимо з предмета перевірки, встановленої законодавством, такі дії контролюючого органу є неправомірними. І дуже добре, що позиція судів також на боці платника податків.

Зокрема, в Постанові ВС від 21.01.2021 р. по справі № 813/2519/17 зазначено, що при проведенні камеральної перевірки не можуть перевірятися інші питання, крім перевірки безпосередньо податкової звітності суцільним рядком. Дії по перевірці інших питань, наприклад, порядку визначення складу податкових зобов`язань та повноти їх нарахування, є неправомірними. Відповідно і податкові повідомлення-рішення, винесені за результатами подібної камеральної перевірки є безпідставними та підлягають скасуванню.

При цьому суд наголошує, що виявлення таких даних лише може бути підставою для призначення документальної перевірки.

Податкові повідомлення-рішення, прийняті за результатами камеральної перевірки, підлягають оскарженню в загальному порядку. Якщо у вас виникають проблеми або запитання, радимо звернутися до податкового адвоката.

Камеральна перевірка: особливості оскарження

В даному матеріалі звернемо увагу саме на камеральну податкову перевірку, її особливості, що інспектори не мають права перевіряти в таких випадках, та як можна оскаржити камеральну перевірку і її насл

Звільнення за відсутність вакцинації: як оскаржити?

Що робити, якщо вас звільнили за відсутність щеплення від COVID-19? Чи можна оскаржити звільнення, в якому порядку? На що можна розраховувати в суді? Чи можна отримати компенсацію за втрачений час?

Стягнення заробітної плати та компенсації при звільненні

В даному матеріалі розглянемо питання виплати належних працівникові грошових коштів саме при звільненні, можливості примусового стягнення вказаних сум в судовому порядку, а також яку відповідальність