Юридичні послуги в сфері оподаткування

Податкові спори

Податковий кодекс України - один з найскладніших законів. Його першочергове завдання – регламентувати відносини у сфері сплати обов'язкових державних платежів.

Офіційні правила, прописані в ньому, повинні поліпшити і полегшити діяльність підприємців в нашій країні, але на ділі це не зовсім так. До і так не легкого для сприйняття нормативно-правового акту регулярно вноситься маса змін, що ускладнюють умови підприємницької діяльності.

Багато громадян, які займаються бізнесом, просто не встигають устежити за податковими нововведеннями, що призводить до нестабільності в справах. До того ж, податкові органи, прагнучи поповнити держбюджет, нерідко виходять за рамки своїх повноважень.

На жаль, сукупність ряду проблем, розладнаність в роботі системи, нерідко стають причиною появи спорів з податковою.

Чи варто скаржитися?

Якщо Ви вважаєте рішення податкової неправомірним або хоча б спірним, не бійтеся його оскаржити. У нашій практиці в багатьох випадках такі рішення вдається скасувати. А вартість роботи податкового адвоката обходиться значно дешевше, ніж сплата нарахованих зобов'язань.

Часто оскаржуються рішення про:

  • донарахування ПДВ;
  • донарахування податку на прибуток;
  • визнання відносин фіктивними і безтоварними;
  • невизнання податкових накладних;
  • відмова в реєстрації податкової накладної;
  • висновки актів перевірки без винесення податкових повідомлень-рішень;
  • скасування реєстрації платником ПДВ та інші.

Процедура

Процедура оскарження залежить від рішення, яке потрібно оскаржити, і від необхідності затягування процесу.

Наприклад, оскарження податкового повідомлення-рішення зазвичай має наступні етапи:

1) Подача заперечення на акт перевірки. Подається протягом 5 днів з дати отримання примірника акта перевірки. Зауважимо, що факт подачі заперечення жодним чином не впливає на можливість подальшого оскарження винесеного в майбутньому податкового повідомлення-рішення.

2) Подача скарги до вищестоящого податкового органу. Це перший етап процедури адміністративного оскарження. Таким вищим органом є обласний орган (управління ДФС).

3) Подача скарги в центральний податковий орган. Другий етап процедури адміністративного оскарження. Подача скарги відбувається після отримання негативного рішення на попередньому етапі.

В цілому процедура адміністративного оскарження не обов'язкова. Платник податків має право відразу звертатися до суду або звернутися до суду після отримання рішення першого контролюючого органу. Крім того, ця процедура в більшості випадків не дає позитивного результату (з нашого досвіду).

4) Судове оскарження. Після незадоволення скарг в процедурі адміністративного оскарження (однієї або двох) або без застосування цієї процедури, платник податків має право звернутися до суду з адміністративним позовом, в чому безумовно допоможе адвокат з податкових питань. Судове оскарження може закінчуватися рішенням суду першої інстанції, а може проходити і процедуру апеляційного та касаційного оскарження. Зазвичай, якщо рішення позитивне на користь платника податків, то податкова продовжує його оскарження до остаточного.

Якщо повідомлення-рішення не виноситься, то можливим є оскарження дій податкового органу щодо проведення перевірки та формування висновків акта. У такому випадку після подачі заперечення бажано відразу звертатися до суду.

Ефективність оскарження

У нашій практиці податкова дуже часто допускає порушення законодавства при складанні актів і винесенні повідомлень-рішень. Тому оскарження таких рішень завжди дає результат. Скасувати рішення податкової можливо в суді.

На етапі адміністративного оскарження можливо скасувати рішення з приводу реєстрації податкових накладних, інші нефінансові рішення. У разі донарахування податкових зобов'язань, досягнення позитивного результату в порядку адміністративного оскарження малоймовірно.

Наші податкові адвокати напрацювали значний досвід у цій сфері. Нами сформована власна судова практика по найбільш поширеним спорах, що дозволяє більш ефективно захищати інтереси клієнтів.

Захист від мобінгу

Розглянемо, що ж означає мобінг та які його ознаки. Яка відповідальність може чекати на порушника? Які гарантії надає закон працівнику, що постраждав від мобінгу? Та як краще захиститися і до кого зве

Розлучення з-за кордону

Досить почастішали запити до сімейного адвоката щодо можливості розлучитися громадянам України, якщо один з них або ж обидва проживають закордоном. Чи можна це зробити без приїзду в Україну? Скільки ч

КВЕДи для єдинщиків

В даному матеріалі розглянемо, які види діяльності заборонені для платників єдиного податку. Як податкова все більше обмежує перелік КВЕДів, які можуть обрати ФОПи на спрощеній системі? Як зареєструва