Юридичні послуги в сфері оподаткування

Податкові спори

Податковий кодекс України - один з найскладніших законів. Його першочергове завдання – регламентувати відносини у сфері сплати обов'язкових державних платежів.

Офіційні правила, прописані в ньому, повинні поліпшити і полегшити діяльність підприємців в нашій країні, але на ділі це не зовсім так. До і так не легкого для сприйняття нормативно-правового акту регулярно вноситься маса змін, що ускладнюють умови підприємницької діяльності.

Багато громадян, які займаються бізнесом, просто не встигають устежити за податковими нововведеннями, що призводить до нестабільності в справах. До того ж, податкові органи, прагнучи поповнити держбюджет, нерідко виходять за рамки своїх повноважень.

На жаль, сукупність ряду проблем, розладнаність в роботі системи, нерідко стають причиною появи спорів з податковою.

Чи варто скаржитися?

Якщо Ви вважаєте рішення податкової неправомірним або хоча б спірним, не бійтеся його оскаржити. У нашій практиці в багатьох випадках такі рішення вдається скасувати. А вартість роботи податкового адвоката обходиться значно дешевше, ніж сплата нарахованих зобов'язань.

Часто оскаржуються рішення про:

  • донарахування ПДВ;
  • донарахування податку на прибуток;
  • визнання відносин фіктивними і безтоварними;
  • невизнання податкових накладних;
  • відмова в реєстрації податкової накладної;
  • висновки актів перевірки без винесення податкових повідомлень-рішень;
  • скасування реєстрації платником ПДВ та інші.

Процедура

Процедура оскарження залежить від рішення, яке потрібно оскаржити, і від необхідності затягування процесу.

Наприклад, оскарження податкового повідомлення-рішення зазвичай має наступні етапи:

1) Подача заперечення на акт перевірки. Подається протягом 5 днів з дати отримання примірника акта перевірки. Зауважимо, що факт подачі заперечення жодним чином не впливає на можливість подальшого оскарження винесеного в майбутньому податкового повідомлення-рішення.

2) Подача скарги до вищестоящого податкового органу. Це перший етап процедури адміністративного оскарження. Таким вищим органом є обласний орган (управління ДФС).

3) Подача скарги в центральний податковий орган. Другий етап процедури адміністративного оскарження. Подача скарги відбувається після отримання негативного рішення на попередньому етапі.

В цілому процедура адміністративного оскарження не обов'язкова. Платник податків має право відразу звертатися до суду або звернутися до суду після отримання рішення першого контролюючого органу. Крім того, ця процедура в більшості випадків не дає позитивного результату (з нашого досвіду).

4) Судове оскарження. Після незадоволення скарг в процедурі адміністративного оскарження (однієї або двох) або без застосування цієї процедури, платник податків має право звернутися до суду з адміністративним позовом, в чому безумовно допоможе адвокат з податкових питань. Судове оскарження може закінчуватися рішенням суду першої інстанції, а може проходити і процедуру апеляційного та касаційного оскарження. Зазвичай, якщо рішення позитивне на користь платника податків, то податкова продовжує його оскарження до остаточного.

Якщо повідомлення-рішення не виноситься, то можливим є оскарження дій податкового органу щодо проведення перевірки та формування висновків акта. У такому випадку після подачі заперечення бажано відразу звертатися до суду.

Ефективність оскарження

У нашій практиці податкова дуже часто допускає порушення законодавства при складанні актів і винесенні повідомлень-рішень. Тому оскарження таких рішень завжди дає результат. Скасувати рішення податкової можливо в суді.

На етапі адміністративного оскарження можливо скасувати рішення з приводу реєстрації податкових накладних, інші нефінансові рішення. У разі донарахування податкових зобов'язань, досягнення позитивного результату в порядку адміністративного оскарження малоймовірно.

Наші податкові адвокати напрацювали значний досвід у цій сфері. Нами сформована власна судова практика по найбільш поширеним спорах, що дозволяє більш ефективно захищати інтереси клієнтів.

Розлучення: процедура, нюанси, допомога адвоката

В даному матеріалі хочемо в загальних рисах описати що потрібно знати при розлученні, які процедури реалізовувати, в якій послідовності та чи варто звертатися до сімейного адвоката.

Строк подачі відомостей про бенефіціарів продовжать

Можна розраховувати, що строк для подачі інформації про структуру власності та кінцевих бенефіціарних власників таки продовжать. Пропонується це зробити ще на 9 місяців, тобто до 11 липня 2022 року.

Пеня за прострочення сплати аліментів

В даному матеріалі ми розглянемо таке питання, як фінансова відповідальність за порушення строків сплати аліментів у вигляді пені. Який її розмір, як потрібно обчислювати та що потрібно зробити для її