Послуги адвоката по спадкуванню

Оформлення спадщини

Оформлення майна, яке внаслідок смерті його власника переходить до спадкоємців, це не простий, трудомісткий процес. На його кожному етапі виникає безліч питань першорядної важливості для приймача.

З огляду на те, що законодавство в сфері спадкування складне і неоднозначне, розібратися у всіх його нормах самостійно практично неможливо. Ціною необачність може бути часткова або повна втрата права володіння спадщиною. Заради досягнення сприятливого результату варто звернутися за кваліфікованою допомогою до юриста.

Хто і як набуває спадщину

Особи, які є претендентами на спадщину, повинні протягом шести місяців після смерті близької людини з’явитися до нотаріуса із заявою про власні права.

Спадкоємці, які не вчинили необхідні дії вчасно, втратять можливість прийняття залишеного родичем надбання. Однак, якщо ви зможете довести, що визначений законом строк був пропущений небезпідставно, його можна відновити через суд. Для цього потрібно буде звернутися до адвоката.

Далі нотаріус заводить справу, а після закінчення встановленого часу вручає всім спадкоємцям свідоцтво про законне право на успадковане майно. Тепер кожен вступив у володіння своєю частиною і керує нею.

Що потрібно:

  • якщо існує — заповіт, ІПН і паспорт;
  • вашу згоду на прийом спадщини у вигляді заяви;
  • документ, який свідчить про смерть спадкодавця;
  • відповідна форма з його місця проживання;
  • необхідні папери, що вказують на спорідненість з ним;
  • папери, що встановлюють права на власність.

Але при спільному проживанні з померлим на час відкриття спадщини, його приймач автоматично вступає в права володіння ним. Тоді звернення до нотаріуса в належний час не потрібно, а ось про своє бажання відмовитися від спадщини потрібно оповістити в заявній формі не пізніше шести місяців.

Протягом нотаріального оформлення спадщини досить часто виявляються деталі, які можуть послужити приводом для відмови нотаріусом у видачі свідоцтва про право на спадщину. У цій ситуації всі претенденти неминуче повинні звернуться до суду.

Оформлення спадщини через суд

Досить часто по ряду причин нотаріус не може оформити спадщину (видати відповідне свідоцтво). Такими причинами зазвичай є відсутність правовстановлюючих документів або допущені в них помилки.

В такому випадку єдиним варіантів узаконити своє майно є суд.

Правильна підготовка позовної заяви, подача всіх необхідних документів є запорукою отримання власності. І для цього необхідно звернутися до досвідченого адвоката по спадщині.

Розлучення: процедура, нюанси, допомога адвоката

В даному матеріалі хочемо в загальних рисах описати що потрібно знати при розлученні, які процедури реалізовувати, в якій послідовності та чи варто звертатися до сімейного адвоката.

Строк подачі відомостей про бенефіціарів продовжать

Можна розраховувати, що строк для подачі інформації про структуру власності та кінцевих бенефіціарних власників таки продовжать. Пропонується це зробити ще на 9 місяців, тобто до 11 липня 2022 року.

Пеня за прострочення сплати аліментів

В даному матеріалі ми розглянемо таке питання, як фінансова відповідальність за порушення строків сплати аліментів у вигляді пені. Який її розмір, як потрібно обчислювати та що потрібно зробити для її