Послуги адвоката по спадкуванню

Оформлення спадщини

Оформлення майна, яке внаслідок смерті його власника переходить до спадкоємців, це не простий, трудомісткий процес. На його кожному етапі виникає безліч питань першорядної важливості для приймача.

З огляду на те, що законодавство в сфері спадкування складне і неоднозначне, розібратися у всіх його нормах самостійно практично неможливо. Ціною необачність може бути часткова або повна втрата права володіння спадщиною. Заради досягнення сприятливого результату варто звернутися за кваліфікованою допомогою до юриста.

Хто і як набуває спадщину

Особи, які є претендентами на спадщину, повинні протягом шести місяців після смерті близької людини з’явитися до нотаріуса із заявою про власні права.

Спадкоємці, які не вчинили необхідні дії вчасно, втратять можливість прийняття залишеного родичем надбання. Однак, якщо ви зможете довести, що визначений законом строк був пропущений небезпідставно, його можна відновити через суд. Для цього потрібно буде звернутися до адвоката.

Далі нотаріус заводить справу, а після закінчення встановленого часу вручає всім спадкоємцям свідоцтво про законне право на успадковане майно. Тепер кожен вступив у володіння своєю частиною і керує нею.

Що потрібно:

  • якщо існує — заповіт, ІПН і паспорт;
  • вашу згоду на прийом спадщини у вигляді заяви;
  • документ, який свідчить про смерть спадкодавця;
  • відповідна форма з його місця проживання;
  • необхідні папери, що вказують на спорідненість з ним;
  • папери, що встановлюють права на власність.

Але при спільному проживанні з померлим на час відкриття спадщини, його приймач автоматично вступає в права володіння ним. Тоді звернення до нотаріуса в належний час не потрібно, а ось про своє бажання відмовитися від спадщини потрібно оповістити в заявній формі не пізніше шести місяців.

Протягом нотаріального оформлення спадщини досить часто виявляються деталі, які можуть послужити приводом для відмови нотаріусом у видачі свідоцтва про право на спадщину. У цій ситуації всі претенденти неминуче повинні звернуться до суду.

Оформлення спадщини через суд

Досить часто по ряду причин нотаріус не може оформити спадщину (видати відповідне свідоцтво). Такими причинами зазвичай є відсутність правовстановлюючих документів або допущені в них помилки.

В такому випадку єдиним варіантів узаконити своє майно є суд.

Правильна підготовка позовної заяви, подача всіх необхідних документів є запорукою отримання власності. І для цього необхідно звернутися до досвідченого адвоката по спадщині.

Отримати аліменти, якщо батько не записаний

Чи можна звернутися за отриманням аліментів, якщо батько не зазначений у свідоцтві про народження дитини? Що для цього потрібно та яку допомогу може надати сімейний адвокат. Про це розповімо у даному

Купівля автомобіля по довіреності

Особливості купівлі по довіреності автомобіля. Що це значить відповідно до закону, які можуть бути наслідки такої угоди для продавця та покупця та чи справді варто економити час таким чином.

Розлучення з іноземцем

Як розлучитися з іноземцем? Чи можна звертатися до українського суду, до якого саме і в якому порядку? Як подати заяву на розлучення з іноземцем? Про все це буде йти мова далі.