Бенефіціари та структура власності: що чекає після 11 липня

Нагадаємо, що з 28 квітня минулого року набув чинності закон, який серед іншого змінив деякі зобов’язання підприємств по подачі відомостей про кінцевих бенефіціарних власників та структуру власності товариства. Більш детально про нововведення ми писали в одному з наших минулорічних матеріалів, з яким ви можете ознайомитися.

На практиці це означає обов’язок для комерційних юридичних осіб подавати відомості про бенефіціара разом з копією його паспорту та відомостями про власників. Окрім того, закон зобов’язує подати або оновити відомості про бенефіціарних власників протягом 3-х місяців з дати затвердження форми структури власності. ЇЇ мало затвердити профільне міністерство.

І от весною 2021 року це сталося — 19 березня був затверджений Наказ Мінфіну від 19.03.2021 р. № 163, який був опублікований в червні.

Даний наказ набирає чинності 11 липня 2021 року, а відповідно саме з цього часу розпочинається відлік тримісячного строку для подачі або оновлення відомостей про бенефіціарів та структуру власності.

За відсутності додаткових роз’яснень Міністерства Юстиції державні реєстратори радять зробити це усім без винятку підприємствам. Протягом 3-х місяців, тобто у строк до 11 жовтня 2021 року реєстраційний збір за це сплачувати не потрібно.

Окрім того варто нагадати, що за неподачу відомостей або за інші порушення в цій сфері керівника підприємства може очікувати значний штраф (від 17 000 до 51 000 грн.).

Тому радимо усім приготуватися та провести відповідні оновлення та підтвердження. За потреби наші юристи готові вам допомогти.

Теги: ТОВ.

Аліменти з нерідного батька

В даному матеріалі детально розглянемо питання стягнення аліментів з батька, який не записаний в актовому записі або виключений з нього. Хто саме зобов’язаний сплачувати аліменти, та за яких умов це з

Зміна розміру аліментів

В даному матеріалі хочемо звернути увагу, що розмір аліментів, який був встановлений, в подальшому можна змінити. Про те, як це зробити, хто має право вимоги і в яких випадках суму утримання може бути

Оновлення відомостей про бенефіціарів

Зараз розглянемо що саме потрібно зробити для підтвердження (оновлення) відомостей про бенефіціарів. Кого це стосується? Та що конкретно потрібно зробити і в які строки.