Бенефіціари та структура власності: що чекає після 11 липня

Нагадаємо, що з 28 квітня минулого року набув чинності закон, який серед іншого змінив деякі зобов’язання підприємств по подачі відомостей про кінцевих бенефіціарних власників та структуру власності товариства. Більш детально про нововведення ми писали в одному з наших минулорічних матеріалів, з яким ви можете ознайомитися.

На практиці це означає обов’язок для комерційних юридичних осіб подавати відомості про бенефіціара разом з копією його паспорту та відомостями про власників. Окрім того, закон зобов’язує подати або оновити відомості про бенефіціарних власників протягом 3-х місяців з дати затвердження форми структури власності. ЇЇ мало затвердити профільне міністерство.

І от весною 2021 року це сталося — 19 березня був затверджений Наказ Мінфіну від 19.03.2021 р. № 163, який був опублікований в червні.

Даний наказ набирає чинності 11 липня 2021 року, а відповідно саме з цього часу розпочинається відлік тримісячного строку для подачі або оновлення відомостей про бенефіціарів та структуру власності.

За відсутності додаткових роз’яснень Міністерства Юстиції державні реєстратори радять зробити це усім без винятку підприємствам. Протягом 3-х місяців, тобто у строк до 11 жовтня 2021 року реєстраційний збір за це сплачувати не потрібно.

Окрім того варто нагадати, що за неподачу відомостей або за інші порушення в цій сфері керівника підприємства може очікувати значний штраф (від 17 000 до 51 000 грн.).

Тому радимо усім приготуватися та провести відповідні оновлення та підтвердження. За потреби наші юристи готові вам допомогти.

Теги: ТОВ.

Розлучення: процедура, нюанси, допомога адвоката

В даному матеріалі хочемо в загальних рисах описати що потрібно знати при розлученні, які процедури реалізовувати, в якій послідовності та чи варто звертатися до сімейного адвоката.

Строк подачі відомостей про бенефіціарів продовжать

Можна розраховувати, що строк для подачі інформації про структуру власності та кінцевих бенефіціарних власників таки продовжать. Пропонується це зробити ще на 9 місяців, тобто до 11 липня 2022 року.

Пеня за прострочення сплати аліментів

В даному матеріалі ми розглянемо таке питання, як фінансова відповідальність за порушення строків сплати аліментів у вигляді пені. Який її розмір, як потрібно обчислювати та що потрібно зробити для її