Бенефіціари та структура власності: що чекає після 11 липня

Нагадаємо, що з 28 квітня минулого року набув чинності закон, який серед іншого змінив деякі зобов’язання підприємств по подачі відомостей про кінцевих бенефіціарних власників та структуру власності товариства. Більш детально про нововведення ми писали в одному з наших минулорічних матеріалів, з яким ви можете ознайомитися.

На практиці це означає обов’язок для комерційних юридичних осіб подавати відомості про бенефіціара разом з копією його паспорту та відомостями про власників. Окрім того, закон зобов’язує подати або оновити відомості про бенефіціарних власників протягом 3-х місяців з дати затвердження форми структури власності. ЇЇ мало затвердити профільне міністерство.

І от весною 2021 року це сталося — 19 березня був затверджений Наказ Мінфіну від 19.03.2021 р. № 163, який був опублікований в червні.

Даний наказ набирає чинності 11 липня 2021 року, а відповідно саме з цього часу розпочинається відлік тримісячного строку для подачі або оновлення відомостей про бенефіціарів та структуру власності.

За відсутності додаткових роз’яснень Міністерства Юстиції державні реєстратори радять зробити це усім без винятку підприємствам. Протягом 3-х місяців, тобто у строк до 11 жовтня 2021 року реєстраційний збір за це сплачувати не потрібно.

Окрім того варто нагадати, що за неподачу відомостей або за інші порушення в цій сфері керівника підприємства може очікувати значний штраф (від 17 000 до 51 000 грн.).

Тому радимо усім приготуватися та провести відповідні оновлення та підтвердження. За потреби наші юристи готові вам допомогти.

Теги: ТОВ.

Зміни податкового законодавства 2022: повернення перевірок і штрафів

Які зміни в оподаткуванні відбудуться з травня 2022 року, хто зможе користуватися пільгами щодо дотримання податкових строків, в які строки мають бути виконані податкові зобов’язання іншими підприємця

Реєстрація благодійного фонду 2022

Розповімо які благодійні організації можна створити в Україні, порядок їх створення та реєстрації, а також особливості реєстрації в умовах воєнного часу та обмеженого функціонування державних реєстрів

Трудові відносини в умовах війни

В даному матеріалі більш детально пояснимо як можна врегулювати відносини в трудовій сфері під час воєнного стану, що робити при фактичній неможливості виконувати роботу через бойові дії, які зміни бу