Строк подачі відомостей про бенефіціарів продовжать

Останні тижні для підприємців, особливо для директорів фірм, перетворилися на жахіття. Виною цьому вимога про подачу (оновлення) відомостей про кінцевих бенефіціарних власників та структури власності.

Як ми повідомляли строк для цього встановлений з 11 липня по 11 жовтня 2021 року (тобто всього 3 місяці). А з урахуванням літніх відпусток та і за звичкою відкладати все на останній момент, більшість вирішили щось робити в останні тижні. У зв’язку з цим в ЦНАПах утворилися неймовірні черги, а приватні нотаріуси підняли ціни за таку послугу в рази. А в останній тиждень проблема стала навіть потрапити хоч до когось, незалежно від суми.

З урахуванням кількості юридичних осіб, яких стосується така процедура, тримісячний строк від початку був дуже коротким, а тому законопроект про його продовження внесений до Верховної Ради ще в липні. Однак до цього часу не проголосований. Вказаним проектом пропонувалося не лише продовжити строк, а і спростити процедуру. Так скасовувалася необхідність подачі структури власності товариствами, де засновниками є лише фізичні особи. Також пропонувалося скасувати необхідність подачі копії паспорту бенефіціарів, якщо раніше такі копії подавалися державному реєстратору.

Першочергово саме в такій редакції профільний комітет передав законопроект на розгляд, який мав відбутися спочатку 5 жовтня, потім 6 жовтня, але так і не відбувся. 7 жовтня Комітет надав повторний висновок, відповідно до якого були прибрані спрощення щодо подачі документів, однак залишилася норма про продовження строку. Саме в такому вигляді проект знову переданий до розгляду. Подібна ситуація зрозуміла, адже відповідно до висновку науково-експертного управління, зміни в частині послаблень не відповідають вимогам закону «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення». В той же час питання продовження строків особливих заперечень не викликало.

Таким чином, можна розраховувати, що строк для подачі інформації про структуру власності та кінцевих бенефіціарних власників таки продовжать. Пропонується це зробити ще на 9 місяців, тобто до 11 липня 2022 року.

Зі свого боку наполегливо радимо підприємцям не чекати знову останніх тижнів, а провести відповідні реєстраційні дії найближчим часом.

Теги: ТОВ.

Розлучення: процедура, нюанси, допомога адвоката

В даному матеріалі хочемо в загальних рисах описати що потрібно знати при розлученні, які процедури реалізовувати, в якій послідовності та чи варто звертатися до сімейного адвоката.

Строк подачі відомостей про бенефіціарів продовжать

Можна розраховувати, що строк для подачі інформації про структуру власності та кінцевих бенефіціарних власників таки продовжать. Пропонується це зробити ще на 9 місяців, тобто до 11 липня 2022 року.

Пеня за прострочення сплати аліментів

В даному матеріалі ми розглянемо таке питання, як фінансова відповідальність за порушення строків сплати аліментів у вигляді пені. Який її розмір, як потрібно обчислювати та що потрібно зробити для її