РРО на час воєнного стану

Питання використання реєстраторів розрахункових операції (РРО) дуже активно обговорювалося в минулому році, адже з початку 2022 було розширено перелік суб’єктів, які зобов’язані їх використовувати.

Так усі фізичні особи — підприємці, які приймають розрахунок готівкою зобов’язані придбати і зареєструвати РРО та здійснювати діяльність з їх використанням. Це викликало широке обурення серед підприємців. Деякі особливості з цього питання ми висвітлювали в попередніх матеріалах.

З початком війни та введенням воєнного стану Верховна Рада прийняла ряд законів щодо спрощення системи оподаткування, деякі з яких стосувалися і РРО. З урахуванням цього багато підприємців чомусь вирішили, що на цей час використання касового апарату скасовується.

Однак чи дійсно на час воєнного стану підприємцям не потрібно реєструвати та використовувати РРО?

Вимушені вас розчарувати, законодавець не вносив змін щодо необхідності використання РРО фізичними особами — підприємцями, в тому числі на єдиному податку. Як і було раніше, РРО потрібно придбати, зареєструвати та здійснювати операції з його використанням, а також виконувати інші вимоги Закону «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

Однак на час воєнного стану встановлено, що санкції за порушення вимог згаданого закону не застосовуються. Тобто починаючи з 17 березня 2022 року (коли набрав чинності відповідний закон) та до закінчення воєнного стану штрафувати підприємців за відсутність РРО або ж інші порушення в цій сфері неможна.

При цьому звільнення від відповідальності не стосується підприємців, які здійснюють торгівлю підакцизними товарами (наприклад, цигарки та алкоголь).

Разом з тим це не означає, що виконувати закон також не потрібно.

Таким чином, радимо підприємцям, які продовжують працювати, потурбуватися про встановлення РРО або відповідного програмного забезпечення, а також опанувати його використання та ведення відповідної документації. Уникнути цього надовго не вийде.

Якщо ж у вас виникнуть проблеми з перевіркою та можливим штрафом під час воєнного стану, його необхідно оскаржити, оскільки такі дії перевіряючих повністю неправомірні. При необхідності, зверніться по допомогу до податкового адвоката.

РРО на час воєнного стану

Чи дійсно на час воєнного стану підприємцям не потрібно реєструвати та використовувати РРО?

Реєстрація місця проживання по-новому

Які ж нововведення передбачено в сфері реєстрації місця проживання (прописки)? Наскільки буде спрощена процедура реєстрації? Чи зможуть власники виписувати колишніх жильців без суду? Коли це можна буд

Оподаткування закордонних доходів

В даному матеріалі розповімо як оподатковується іноземні доходи: чи потрібно заповнювати та подавати податкові декларації, чи потрібно декларувати дохід, отриманий в іншій країні, що робити з доходами