Реєстрація благодійного фонду 2022

Створення благодійної організації стало досить актуальним запитом з початку війни. Це і зрозуміло, адже держава не в змозі оперативно задовольнити абсолютно всі потреби армії в такий складний час. А ще ж потрібна допомога внутрішнім переселенцям, які позалишали свої домівки майже без нічого, а також підтримка людей, які перебувають на окупованих та звільнених територіях.

Системна та структурована допомога можлива шляхом створення та діяльності благодійних організацій. Розповімо які благодійні організації можна створити в Україні, порядок їх створення та реєстрації, а також особливості реєстрації в умовах воєнного часу та обмеженого функціонування державних реєстрів.

Види благодійних організацій

Законодавством України встановлено три види благодійних організацій, які можна створювати: благодійне товариство, благодійна установа та благодійний фонд.

Благодійна установа створюється та діє на підставі установчого акту. Для її створення та діяльності засновник або засновники передають певне майно або кошти для її діяльності та досягнення цілей, які визначають цим же установчим актом. При цьому засновники не беруть участі в управлінні установою.

Благодійне товариство створюється двома або більше засновників і діє на підставі статуту.

Благодійний фонд може бути створений одним або більше засновників, які і здійснюють управління фондом. При цьому засновники не зобов’язані передавати фонду майно або кошти.

Саме благодійний фонд є найбільш поширеним видом організацій.

Вимоги до створення фонду

Засновниками благодійної організації можуть бути як фізичні, так і юридичні особи (окрім державних органів, осіб публічного права, тощо). Благодійні товариство та фонд в подальшому можуть залучати інших учасників, які не брали участі у створенні.

Для створення фонду необхідно розробити статут, в якому визначаються цілі та сфери благодійної діяльності. Загальний перелік сфер діяльності зазначений в законі «Про благодійну діяльність та благодійні організації».

Також в статуті зазначають органи управління фондом, порядок їх утворення та прийняття рішень. Окрім того в документі мають бути визначені інші моменти, передбачені законом для створення та діяльності організації.

Статут затверджується рішенням засновника або ж протоколом загальних зборів учасників (засновників). В рішенні (протоколі) також необхідно визначити найменування фонду, цілі та сфери діяльності, місцезнаходження, керівні органи та призначити осіб до їх складу, а також вирішити інші питання, необхідні для реєстрації. Саме рішення (протокол) підписується засновниками.

Безпосередньо для реєстрації необхідно також підготувати структуру власності у відповідності до законодавства та заповнити заяву на реєстрацію.

Реєстрація благодійного фонду в умовах воєнного стану

З початку війни доступ до державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців було закрито, а відповідно і державна реєстрація була неможливою. З часом це питання було частково вирішено, про що ми писали у відповідному матеріалі.

На сьогоднішній день є можливість проведення деяких реєстраційних дій у визначених реєстраторів — це здебільшого відділи при управліннях юстиції в обласних центрах, де не проводяться бойові дії. Реєстрація створення благодійного фонду або ж проведення змін є доступною послугою.

Однак найближчі реєстратори, які мають доступ до реєстру розміщені в Черкасах та Житомирі. У зв’язку з цим провести реєстрацію оптимально з допомогою електронного цифрового підпису. ЕЦП мають бути саме у засновника для засвідчення документів. Фізичні особи можуть отримати ЕЦП дистанційно через сервіси Приватбанку.

Документи можна подавати в електронному вигляді або ж у відсканованому і посвідченому цифровим підписом.

Вказана уже процедура була успішно реалізована нашими адвокатами, а тому при потребі — раді будемо допомогти.

Теги: Адвокат.

Зміни податкового законодавства 2022: повернення перевірок і штрафів

Які зміни в оподаткуванні відбудуться з травня 2022 року, хто зможе користуватися пільгами щодо дотримання податкових строків, в які строки мають бути виконані податкові зобов’язання іншими підприємця

Реєстрація благодійного фонду 2022

Розповімо які благодійні організації можна створити в Україні, порядок їх створення та реєстрації, а також особливості реєстрації в умовах воєнного часу та обмеженого функціонування державних реєстрів

Трудові відносини в умовах війни

В даному матеріалі більш детально пояснимо як можна врегулювати відносини в трудовій сфері під час воєнного стану, що робити при фактичній неможливості виконувати роботу через бойові дії, які зміни бу